Dlaczego warto mieć rolety

Komfort i Funkcjonalność

Rolety, żaluzje, markizy mogą być sterowane za pomocą napędu ręcznego lub elektrycznego. Pierwsza możliwość sterowania jest rozwiązaniem popularnym i ekonomicznym, ale wymagającym większego wysiłku związanego z obsługą, zwłaszcza kiedy posiadamy dużą ilość rolet, żaluzji lub są one dużych gabarytów. Sterowanie ręczne (napęd ręczny) to nic innego jak otwieranie / zamykanie rolety przy pomocy zwijacza czy też korby.

Druga możliwość, to zastosowanie sterowania elektrycznego (napęd elektryczny), które jest rozwiązaniem nieco droższym, ale znacznie wygodniejszym i cieszącym się dużą popularnością wśród kupujących rolety , żaluzje, markizy. Szeroka gama produktów do sterowań pozwala na wybranie najwygodniejszego sposobu otwierania / i zamykania z jednego miejsca dla wszystkich rolet za pomocą pilota lub przełącznika naściennego.

Dzięki najnowszej technologi mogą Państwo skorzystać z zegara sterującego, który automatycznie podniesie i opuści rolety, żaluzje o ustalonej godzinie.

Prywatność

Dzięki przemyślanej konstrukcji i odpowiednio dobranym surowcom rolety stanowią skuteczną ochronę przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów, ale również stanowią barierę przed niepożądanym hałasem z zewnątrz równocześnie zaciemniając pomieszczenie. Rolety sprawiają, że dom staje się miejscem, gdzie czujemy się swobodnie, bezpiecznie, do którego z przyjemnością wraca się po trudach dnia wiedząc, że zawsze można znaleźć spokój i schronienie.

Oszczędność energii

Do tej pory rolety postrzegane były często jako luksusowy dodatek, element ozdobny, pozbawiony istotnych funkcji. Tymczasem rolety w znaczący sposób przyczyniają się do redukcji utraty ciepła zimą, latem natomiast skutecznie chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzaniem przez promienie słoneczne, zmniejszając w ten sposób zużycie dodatkowych urządzeń chłodzących. Rolety zewnętrzne działają skuteczniej niż zwykłe zasłony czy okiennice, ponieważ dzięki ich konstrukcji pomiędzy powierzchnią okna a pancerzem rolety wytwarza się poduszka powietrzna stanowiąca doskonały izolator. Sprawia to, że w naszym domu, nawet przy wysokich temperaturach na zewnątrz, będzie panował miły chłód. Jeśli zostawimy zamknięte rolety na cały upalny dzień, wieczorem będziemy mogli cieszyć się przyjemnym chłodem i odprężającym cieniem.

Warto wiedzieć że...

Zimą okna i drzwi przyczyniają się do straty nawet do 25% ciepła, a latem w 80% chłoną światło słoneczne? Aby zaoszczędzić energię zimą i uniknąć nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń latem warto zastosować rolety zewnętrzne. 

Rolety zewnętrzne pozwalają na redukcję wydatków na energię przez cały rok nawet do 30%.